- megemlékezés a második világháború után történt délvidéki vérengzések áldozataira (Horvátországi Televízió);
- Képeslapok a nagy háborúból – kiállítás (Erdélyi Magyar Televízió);
- magyar–szlovén együttműködés a gyermekek korai fejlesztése érdekében (Lendvai Tévéstúdió);
- Lourdes-i búcsú Temerinben (Újvidéki Televízió);
- mobilágyak a szombathelyi kórház gyermekosztályán (Szombathelyi Televízió);
- Szeretetbál Komáromban (Szlovákiai Magyar Televíziós Hírportál);
- digitális keverők találkozója Marosvásárhelyen (Erdélyi Magyar Televízió);
- szakmai napok a népmesemondó verseny jubileuma alkalmából (Újvidéki Televízió);
- Az ördög ünnepe – farsangi kiállítás (Keszthelyi Televízió);
- kutyaszánparádé a Magas-Tátrában (Szlovákiai Magyar Televíziós Hírportál).
Drage gledalke in gledalci, danes si lahko v oddaji Brez meja ogledate naslednje prispevke:
- spominski dan na žrtve pokola med hrvaškimi Madžari po drugi svetovni vojni;
- Razglednice iz velike vojne – razstava;
- madžarsko-slovenski program za zgodnji razvoj otrok;
- proščenje v Temerinu;
- mobilne postelje na otroškem oddelku bolnišnice Sombotel;
- Ples ljubezni v Komarnem;
- srečanje digitalnih mešalcev tonov;
- strokovni dnevi ob jubileju pripovedovalcev ljudskih pravljic;
- Hudičev praznik – pustna razstava;
- parada vlečnih psov v Visokih Tatrah.
A Hidak című magazinműsorban a legnagyobb mértékben a nemzetiségi politika, a nemzetiségi kultúra, az oktatás és a hagyományőrzés területe, a gazdaság, mezőgazdaság, környezetvédelem stb. van képviselve. A szerdai Hidakban a következő rovatok váltakoznak: Gazda(g)ság, Magvető, Egészségünkre!, Iskolapad és Emlékezünk…. A pénteki Hidakban pedig két rovat váltakozik: a Köztünk élnek és a Hagyományőr
V Globusu: Kako živi evropski srednji razred, ki je v desetletju gospodarske krize največ izgubil in tako postal lahek plen populističnih voditeljev?
V Točki preloma: nemško gospodarstvo se ohlaja, najbolj na udaru je avtomobilska panoga, ki trepeta še pred morebitno uvedbo carin na uvoz avtomobilov v ZDA. Kako vse to vpliva na slovensko avtomobilsko industrijo, ki je usodno vezana na nemški trg ?
Osrednja proslava Slovencev v Italiji ob slovenskem kulturnem prazniku v
cerkvi sv.Frančiška, Čedad, 10.2.2019.
Ob koncu vojne je moral Jože s konji in vozom voziti za Nemce vse do Ilirske Bistrice. Doživel je letalske napade in videl veliko padlih vojakov, tudi Nemcev, ki so obležali po spopadu z umikajočimi se četniki.Oče je po številnih preizkušnjah dočakal konec vojne, ker so ga partizani mobilizirali in je bil ob pogromu maja in junija 1945 na Hrvaškem. Jože je po naključju izvedel, da so v Korenčanovi gostilni v Logatcu oznovci mučili in ubijali ujetnike. Po vojni so jih pestili hudo pomanjkanje in velikanska davčna bremene z obvezno oddajo. V veliko uteho jim je bilo cerkveno življenje, ki se je takrat znova vzpostavilo. Vendar pa so v januarski noči leta 1949 lokalni udbovci zajeli njihovo organistko in zborovodkinjo, redovnico Antonijo Premrov. Čez mesece so našli njeno iznakaženo truplo in kmalu se je razkrilo, da so jo mučili in umorili. Istega večera, ko se je to dogajalo, je šel Jože s sovaščani k pevskim vajam, a so se po srečnem naključju izognili temnim postavam, ki so jih čakale ob pokopališču. Tragedija je udarila tudi Martinčičevo družino. V čudnih okoliščinah je v Ljubljani avto povozil njegovo sestro, ki je bila izjemno nadarjena slavistka in asistentka pri profesorju Antonu Slodnjaku na Filozofski fakulteti. Voznik, nečak spomeničarja, ni bil nikoli kaznovan.Jože si je ustvaril družino in zdaj že druga generacija gospodari na kmetiji. On sam pa ima posebno veselje z živino, tako je zjutraj, preden smo začeli z njim pogovor, najprej nakrmil krave.
