Slovenske TV

Podnaslovljene TV

Lokalne TV

EX YU TV

Angleške TV

Nemške TV

Italijanske TV

Ostale TV

SLO 2
06:00
Napovedujemo
10:40
Videotrak
11:35
Ljubljana: Ponedeljek, Torek, Sreda; Ob torkih se boste prebujali z Boštjanom Romihom, Katjo Tratnik Jacob, Mojco Mavec in Ljubico Mlinar. Prva ura bo posvečena aktualnemu dogajanju in pregledu dnevnega tiska. Posebne svetovalne minute bodo namenjene predvsem gledalcem v zrelih letih, skrbeli bomo za (sobne) rastline ter spoznavali aktivne in energične starostnike. Vsak mesec bodo v kuharskih minutah v ospredju različne jedi, terenska ekipa pa bo potovala po Sloveniji in raziskovala zanimive zgodbe mostov. Ne zamudite oddaje Dobro jutro!
14:25
Nova Gorica bo l. 2025 evropska prestolnica kulture, na kar se že intenzivno pripravlja, nas pa je zanimalo, kako na tem območju sobivajo objekti kulturne dediščine in glasba. V oddaji smo zbrali nekaj najbolj izstopajočih glasbenih ciklov, odigranih po gradovih, dvorcih, nekdanjih podeželskih vilah in drugod. Skozi arhitekturno zgodovino teh ambientov nas bodo vodile pripovedi in glasba različnih slogovnih obdobij. Večplastno dogajanje v Novi Gorici, Brdih in širši goriški pokrajini dokazuje, da je na tem območju glasbena tradicija globoko zakoreninjena, ponekod pa jo bo treba ponovno oživiti, saj je izgubila nekoliko prvotnega sijaja.
15:15
V tokratni oddaji poročamo o dveh novostih glede nakupnega procesa avtomobilov. V vseh primerih je digitalen, pa naj gre za sestavljanje avta doma prek spleta in poznejši nakup v prodajnem salonu, ali pa celoten spletni nakup iz domačega naslanjača. Slednji je na razpolago tudi pri nakupu malega citroenovega amija, vozilca, ki med počasno vožnjo po conah 30 obrača glave, zato si ga je za svojo promocijo kupilo tudi podjetje z reševalnimi vozili. Zdaj iščejo način, kako bi na amija namestili avtomatski defibrilator.


Oddajo zaznamuje tudi šarm novega mercedesa razreda E, v katerem se skriva najmodernejša tehnologija. Piko na i pa sta dodala dva primera Audijevih okoljskih projektov; s prvim opozarjajo na onesnaževanje z izsuševanjem močvirij, Audijev slovenski eko-projekt pa je ponudil iz smeti izdelane luksuzne potovalne torbe.

16:05
Smučanje je v več zgodovinskih obdobjih, odločilnih za nacionalno emancipacijo, odigralo pomembno vlogo pri vzpostavitvi slovenske identitete. Slovenci se zato pogosto označujemo kot smučarski narod. Vzrok torej niso le sodobni tekmovalni uspehi, ampak dejstvo, da se je smučanje s slovensko kulturo tesno prepletlo že davno prej.

Dokumentarni film ob obletnici Smučarske zveze Slovenije izpostavi ključne lokacije, mejnike in protagoniste, ki so poskrbeli za razmah smučarske tradicije v stoletju smučanja na Slovenskem.

Scenarij in režija: Toni Cahunek.

17:20
Čaka nas nova, razburljiva epizoda kviza Joker, v kateri bo svoje znanje preizkusil Bogdan Slovnik iz Ljubljane. Poslovni svetovalec je prav letos izpolnil pogoje za upokojitev, a bo vseeno še nekaj časa delovno aktiven. Njegova navada je zgodnje vstajanje in razvada jutranja kava na domači terasi ter dnevni sprehodi. Dvakrat letno si privošči daljše potovanje, pokoj pa si želi preživeti v hiški ob morju. Vlogo super jokerja bo zaupal sinu Janu.
18:25
Videotrak
19:25
Da lahko sodelujemo v izbiranju predstavnikov, ki nas bodo zastopali pri odločanju o pomembnih rečeh v državi, je naša pravica, marsikdo pa meni, da tudi dolžnost. Kako je volivec skozi zgodovino lahko oddal svoj glas, koliko je bil ta upoštevan in komu so dolga leta onemogočali volitve?

Prve volitve na Slovenskem so bile v revolucionarnem letu 1848, ko je imela volilno pravico peščica Slovencev, ki je lahko plačevala davke. Ženske so splošno volilno pravico dobile šele po 2. svetovni vojni. V zgodovini se je volilo na različne načine. Sprva so volivci javno povedali, koga volijo. Zaradi nepismenosti pa se je v zgodovini volilo tudi s kroglicami. Po drugi svetovni vojni so obstajale t. i. črne skrinjice, kamor so volivci, ki so glasovali za opozicijo, lahko vrgli »svoj glas«.

O volitvah in zanimivih prigodah, povezanih z njimi, bodo govorili prof. dr. Božo Repe, dr. Irena Selišnik, dr. Bojan Balkovec in Franc Perko.

20:00
Neposredni prenos slavnostne podelitve nagrad in priznanj za izjemne dosežke v znanstvenoraziskovalni in razvojni dejavnosti v letu 2023, iz Linhartove dvorane Cankarjevega doma, bo 28. novembra, ob 20 uri, na 2. programu TV Slovenija. Slavnostna govornica bo predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar.
21:30
Informativna oddaja Panorama vsak delovnik gledalcem ponuja svež pregled najzanimivejših dogodkov dneva v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke in analize, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
21:40
V Prestižu pogledamo na Forbsovo lestvico najboljših smučišč na svetu, v studiu pa gostimo Jureta Koširja in se z drugimi znanimi Slovenci pogovarjamo o njihovih dogodivščinah na snegu.
21:55
Informativna oddaja Magnet vsak delovnik ponuja gledalcem svež pregled najzanimivejših dogodkov s področja zabavne kulture v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
22:10
La Nuit Du 12; Mistična kriminalna drama. Dvanajstega ponoči je svojevrsten detektivski triler, v katerem se zrcalijo razklana sodobna družba ter skrhani odnosi med moškimi in ženskami. Vsak policijski preiskovalec prej ali slej naleti na primer, ki ga ne neha preganjati. Za Yohana je to Clarin umor … Film je slavil na letošnji podelitvi cezarjev, na kateri je osvojil kar šest nagrad, tudi za najboljši celovečerec.


LA NUIT DU 12 / DVANAJSTEGA PONOČI / FRANCIJA, BELGIJA / 2022

Režija: Dominik Moll / Scenarij: Gilles Marchand in Dominik Moll / Po romanu Pauline Guéna / Igrajo: Bastien Bouillon, Bouli Lanners, Anouk Grinberg, Théo Cholbi, Johann Dionnet, Thibault Evrard, Julien Frison, Paul Jeanson, Mouna Soualem, Pauline Serieys ….

00:10
Gostja v oddaji NaGlas je predavateljica makedonskega jezika, književnosti in kulture na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, doktorica Namita Subiotto. Vrstijo se proslave številnih makedonskih društev v Sloveniji ob 30. obletnici njihovega delovanja. Ob stoti obletnici rojstva Iva Robića pa poročamo, da je prav legendarni hrvaški pevec iz 60. in 70. let prejšnjega stoletja tudi avtor svetovno znane uspešnice Strangers in the Night. Za konec pa še recept za pripravo sandžaških mantij, tj. žepkov z mletim mesom, ki ga je posebej za NaGlas! pripravila Elizabeta Beti Maleškić iz društva slovensko-bosanskega prijateljstva Ljiljan.
00:30
Videonoč
06:00
Napovedujemo
08:50
Videotrak
10:05
Ljubljana: Ponedeljek, Torek, Sreda; Špela Močnik Paradiž in David Urankar se bosta z vami prebujala ob sredah. Poleg prometnih minut in pravnih nasvetov bosta podajala predloge za dobre knjige, zanimive filme, »mojster« David in »gospodinja« Špela se bosta tudi podrobneje posvetila gospodinjskim nasvetom in občasno pokazala še, kako lahko sami doma izdelate kakšen kos pohištva. Razreševali bomo tudi vsakdanje življenjske dileme, terenska ekipa bo delila vrtne nasvete, gledalci pa boste lahko svoje znanje preizkusili v krajšem kvizu. Jutro z nami je dobro jutro!
11:35
Mednarodni festival uličnega gledališča Ana Desetnica je že 26 let nepogrešljiv del poletne urbane kulture.

Akademska slikarka Mojca Senegačnik skozi likovni jezik izraža vse, kar v tistem trenutku čuti. Pri tem je neposredna in jasna. Brez zadržkov in ovir.

Umetnik Andrej Štular z domišljeno likovno govorico, ki pogosto temelji na reciklaži, povezuje različne tehnike in medije, kot so lutke, stripi, video, fotografija, asemblaž in še marsikaj.

Igor Grabnar svojo predanost zgodovini in slovenski dediščini izraža skozi makete, ki jih ustvarja že več kot tri desetletja.

Pletarstvo je ena starejših obrti na Slovenskem. V 19. stoletju so začeli delovati pletarski tečaji, ki so ponekod prerasli v pletarske šole.

12:00
Ekipa Na lepše je raziskovala, kako se turizem razvija v nekoč popolnoma izpraznjenih Abitantih. Ta najbolj odmaknjena vasica koprske občine je bila avgusta 1987 razglašena za kulturni spomenik lokalnega pomena in je vpisana v register kulturne dediščine. Nekoč je v vasi živelo okoli sto petdeset ljudi in tudi do sto dvajset glav živine, od katere je bilo odvisno življenje v vasi. Vsako leto so med drugim pridelali dobrih petsto hektolitrov vina, predvsem refoška, ki je veljal za eno od najboljših vin primorske regije. Druga svetovna vojna je vas zelo osiromašila, saj so prebivalci hranili kar tri vojske. V zadnjih letih pa vas tudi z različnimi dogodki ponovno začenja živeti.

V samostanu in galeriji Kostanjevica na Krki ponujajo skozi delavnice grafičnega tiska in tako ohranjajo kulturno dediščino.

Namig za jesensko rekreacijo predstavlja kompleks rovov pod Sveto Goro, ki predstavljajo edinstven in razvejan kompleks vojaške infrastrukture, katere so v živo skalo izkopali vojaki avstro-ogrske vojske, ki so se med letoma 1915 in 1917 na tem območju spopadali v dvanajstih bitkah Soške fronte.


Za konec pa še ne čisto turistična zgodba o Mokrem potoku. Kočevarski vasici, ki je položena globoko v kočevske gozdove, na rob gozdnega rezervata. Mokri potok je bila mešana vas s slovensko-nemškimi prebivalci, kar je bil tudi razlog, da jo v Roški ofenzivi leta 1943 niso porušili. So jo pa zato z vojsko zravnali kasneje, ko je bil Mokri potok del varovanega in zaprtega širšega območja Kočevske Reke. V zadnjih desetih letih se je v Mokrem potoku oblikovala samozadostna vasica, ki jo je čisto na novo zgradila skupina ljudi, združena pod okriljem zadruge Mokri Potok. Zgodovina vasi se je začela na novo pisati leta 2013, z odkupom parcel ob Občine Kočevje. In tako je iz zaraščenega ter nekultiviranega prostora, kjer je bilo nekdaj posejanih 18 kmetij, nastala eko vasica 5-ih hiš in 18-ih prebivalcev. Njihov koncept ekološke gradnje, naravne pridelave hrane, z rabo obnovljivih virov energije, recikliranjem in čim manjšem ekološkemu odtisu, pa se želi v prihodnje odpirati tudi turizmu.

12:50
Naša dežela na vsakem koraku preseneča s svojo pokrajinsko raznolikostjo, ki se zrcali tudi v poselitvenih vzorcih, arhitekturi, kulturi in ljudeh. Za našo jubilejno oddajo smo se odločili, da vas peljemo na poseben izlet, in sicer v nebo, od koder bomo odkrivali to našo neprecenljivo Slovenijo na drugačen način ? to so Ambienti iz zraka.

So projekti, ki narišejo nasmeh na obraz in pričarajo iskrice v oči. Franckina hiša je brez dvoma eden izmed teh - z lokacijo na vrhu hribčka in s čudovitim razgledom ter zgodbami, ki jih pripovedujejo stene, stare več kot 200 let.

Ko gre za naše vrtove, smo tudi tukaj Slovenci nekaj posebnega. Oblikovanje pestre, premišljene ter sonaravno urejene okolice kaže na naš pristen in globok stik z naravo. Spoznali smo par, ki mu največ pomenita vrt in svet rastlin. Zato ne preseneča, da je njun rajski vrt zelo velik, vsebinsko bogat in poln življenja.

13:30
Bernarda in Jože gostita pevko Anjo Rupel, ki se po večletnem premoru vrača na koncertne odre, tudi z novo pesmijo Srce že ve, s katero se predstavlja v oddaji. V goste prihaja še zdravnik, spletni vplivnež in pisatelj David Zupančič, ki je izdal novo knjigo Znanost mirnega življenja. V zabavnih igrah se med seboj pomerita pevki Alenka Godec in Lea Bartha Pesek, ki ju povezuje nastopanje v muzikalih Mamma Mia! in Nune pojejo. Ne glasbenem odru se s Paganinijevo arijo Io ti penso amore prestavlja še Ana Dežman.
16:45
Poj Mi Pesem; Tista črna kitara, Namesto koga roža cveti, Od višine se zvrti… so že ponarodele pesmi Vlada Kreslina, ki ima pri publiki kultni status.


Ta ni posledica samopromocijskih strategij, ampak rezultat osebne karizme in sugestivnega glasbenega izraza. Ta temelji na prepletu tradicionalne panonske melodičnosti, rockovskega uporništva in izvirne pesniško-glasbene govorice. Dokumentarec ”Poj mi pesem” ponuja uvid v ključne faze Kreslinove rasti k avtentičnemu umetniškemu izrazu ter obenem vzpostavlja obrise kulturnega konteksta znotraj katerega deluje že več kot štirideset let. To je film o glasbi in tistih, ki jo imajo radi. Spremljevalna izjava režiserja Mirana Zupaniča: ”Nariši nebo in ptice bodo same priletele.”.

18:35
Videotrak
19:10
Podjetje Centernorma iz Mislinje ima skoraj 35-letno tradicijo; leta 1989 ga je s prvotnim imenom Predelava lesa ustanovil Jože Kovač, po očetovi upokojitvi pa njegovo delo uspešno nadaljuje druga generacija. Osnovna dejavnost podjetja je danes proizvodnja lepljenih profilov za okna in vrata. Lani so ustvarili dobrih 7 milijonov evrov prihodkov in skoraj 78 tisoč evrov dodane vrednosti na zaposlenega. Prav zaposleni, trenutno jih je 32, so na prvem mestu, poudarjajo v letošnji gazeli podravsko-pomurske regije; trudijo se, da delajo le v eni izmeni, njihove plače pa za 40 odstotkov presegajo povprečno plačo v dejavnosti. Velik poudarek dajejo tudi razvoju, optimizaciji tehnoloških procesov in okolju prijaznim rešitvam; ostanke lesa predelajo v pelete, ki jih uporabljajo za ogrevanje proizvodnje in sušilnic, ogljični odtis pa zmanjšujejo tudi z lastno sončno elektrarno.
19:45
Global Wagner From Bayreuth To The World; Nemški skladatelj Richard Wagner je več kot le glasba. Wagner je družbeni fenomen, vprašanje verovanja, Bayreuthski festival pa je najpomembnejša meka za Wagnerjev kult. Nemški film Svetovni Wagner, Iz Bayreutha v svet ni biografski film o Richardu Wagnerju. Je drzen dokumentarec, ki pojasnjuje, kako se je okoli tega zelo kontroverznega umetnika razvil takšen kult, kako to, da je po svetu več kot 125 Wagnerjevih društev - od Los Angelesa do New Yorka, od Abu Dhabija do Tel Aviva, od Tokia do Rige ter kaj v njegovi glasbi vidijo ljudje različnih poklicov. V filmu nastopajo tudi Christian Thielemann, Valery Gergiev, Šejk minister Zaki Nusseibeh, Placido Domingo, Piotr Beczala in mnogi drugi.


GLOBAL WAGNER - FROM BAYREUTH TO THE WORLD/Nemčija/2021/režija: Brüggemann Axel.

20:50
Loto je najbolj priljubljena igra na srečo v Sloveniji, saj jo igra več kot 860 tisoč polnoletnih Slovencev. Voditeljica nas popelje skozi žrebanje Lota in Lota plus, poleg rezultatov obeh žrebanj pa si ogledamo tudi aktualne dobitke igre Joker.
21:00
At Our Neighbours Table (xi.); Vsako leto pred pepelnično sredo v Lötschentalu v švicarskem kantonu Valais poteka karneval -tschäggättä-. Avstrijka Karin Ritler je tukaj pred 30 leti spoznala moža Danija, ki se kot veliko domačinov poleti ukvarja s kmetovanjem, pozimi pa je učitelj smučanja. V prazničnem času pripravijo številne tradicionalne jedi, kot sta sir raclette na odprtem ognju ter valaijska enolončnica gsottus. Bere Andrej Hofer.


ZU TISCH / 2020 / Nemčija / Avtorica: Friederike Schlumbom?

21:30
Informativna oddaja Panorama vsak delovnik gledalcem ponuja svež pregled najzanimivejših dogodkov dneva v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke in analize, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
21:40
Informativna oddaja Zdravje vsako sredo ponuja gledalcem tedenski pregled najzanimivejših dogodkov in novic s področja zdravstva ter prinaša poglobljene prispevke in analize, razmišljanja gostov in oglašanja novinarjev s terena.
21:55
Informativna oddaja Magnet vsak delovnik ponuja gledalcem svež pregled najzanimivejših dogodkov s področja zabavne kulture v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
22:00
Hierro (ii.); Sodna obravnava glede skrbništva se končno lahko začne. Dácil najdejo in Candela upa, da bodo težave rešili na miren način. Toda prepiri med Lucío in Gasparjem so vedno bolj siloviti in krotiti ju ne moreta niti njuna odvetnika. Candelo dogajanje prizadene bolj, kot si upa priznati. Díaz kljub pritiskom noče prodati zemljišča. Plantažo namerava zapustiti hčerki, da bi družinski posel vodila naprej.


HIERRO (II.) / Španija / 2021

scenarij: Pepe Coira

režija: Jorge Coira

v glavnih vlogah: Candela Pena, Darío Grandinetti, Tania Santana, Kimberley Tell, Saulo Trujillo, Yaiza Guimaré, Luifer Rodríguez, Ángel Casanova, Marga Arnau, Maykol Hernández.

23:10
The El Masri Case; Leta 2004 so oblasti Severne Makedonije na meji prijele nemškega državljana Khaleda El Masrija in ga izročile predstavnikom ameriške Cie, ki so ga odpeljali v tajni zapor blizu Kabula. Tam so nedolžnega El Masrija celo mučili, a ko so ugotovili, da ni terorist, so ga čez pet mesecev izpustili v gozd v Albaniji. Njegov primer je bil zelo pomemben pri razkrivanju nezakonitega programa »izrednih izročitev«, ki ga je Cia izvajala po napadih 11. septembra 2001. ZDA se mu niso nikoli opravičile, na cedilu ga je pustila tudi Nemčija, le Severna Makedonija je ravnala drugače – El Masriju se je uradno opravičila in mu izplačala odškodnino.


THE EL MASRI CASE / Nemčija, Avstrija / 2021 / Režija: Stefan Eberlein.

00:05
Videonoč
06:00
Napovedujemo
08:50
Videotrak
10:05
Četrtek Tv Slo-tv Mb; V zadnji novembrski oddaji Dobro jutro bomo predstavili dijaško formulo 1 ter tiste, ki so najeli posojilo v švicarskih frankih razveselili z nekaj dobrimi novicami. V rubriki Svetujemo bo dr. Benedik svetoval o sladki, slani in mastni hrani, ki jo bomo v decembru zagotovo pojedli preveč. Preverili bomo kdaj se v Mariboru prižge praznična razsvetljava ter obiskali dva slavljenca: Pokrajinski muzej Maribor, ki praznuje 120 let in Lutkovni muzej Maribor, ki bo upihnil 1. svečko.
12:15
Ena najznamenitejših slik v Narodni galeriji v Ljubljani, kjer se ustavijo številni obiskovalci galerije, je delo slikarja Mihaela Stroja iz srede 19. stoletja, upodobitev Luize Pesjakove – dame v belem. Ta je izhajala iz pomembne in zelo premožne družine, se tudi bogato poročila, a zaradi propada moževega podjetja živela skromno in na koncu umrla v samoti. Njenega imena ne najdemo na nagrobniku njene družine.

A bila je veliko več kot le lepa mladenka v beli obleki. Ni pomembna le kot ženska, ki se je uveljavila v svetu, rezerviranem za moške, in njena literatura ni le trivialna ženska literatura, ampak je s svojim literarnim slogom vnesla v slovensko književnost nekaj novega in posebnega.

Po njenih sledeh se bomo sprehodili z največjo poznavalko dela in življenja Luize Pesjakove, prof. dr. Urško Perenič.

12:55
Ugledni poljski režiser Janusz Kica, ki je v 90. letih prišel v Slovenijo, je zadnjih trideset let zaznamoval slovensko gledališče z visokimi estetskimi standardi. Njegovi učitelji so bili velike gledališke osebnosti, kot so A. Wajda, P. Stein, P. Brook in J. Grotowski, ki so ga navdihovali, da se je že med študijem navdušil za sodobno avantgardno gledališče. Njegove režije so elegantne in subtilne, na odru išče radost in iskrenost bivanja. Janusz Kica, ki je še pred nedavnim predaval na ljubljanskem AGRFT, ima izjemen občutek za ritem in muzikalnost uprizoritev. Poleg svetovne klasike obožuje tudi sodobne avtorje, do Čehova, ki je večno sodoben, pa ima vsekakor poseben odnos. Z njim se je pogovarjala urednica in voditeljica Marjana Ravnjak.
13:35
Tudi tokratni petek zvečer si bomo vzeli čas za prijatelje in prijateljstvo.


Na našem odru Alfi Nipič s pesmijo Vračam se, Slovenija, Nina Pušlar z novo uspešnico Ironija, Belo pismo skupine Slapovi prepevajo Firbci, Moja, moja Mladi Dolenjci. Nina Pušlar in Lado Bizovičar se na blizu srečata v eni najlepših popevk Slovenske popevke – Lastovke, nastopajo Chicas z Gasilec moj in Marko Vozelj v spremstvu 8 tamburašic z akustično priredbo Me boš še ljubila.

DJ Melani gosti Sašo Lešnjek, ki je na letošnjem festivalu Melodije morja in sonca predstavila Tipi z jeepi.

V rubriki NaGlavo superhit skupine Big Foot Mama izvaja Vili Resnik v družbi Mirana Domanjka, Lado Bizovičar pa Venček največjih spletnih hitov.


Sklad -GLASBENIK SEM- Zveze prijateljev mladine Slovenija podpira mlade, ki se znajdejo v težkih razmerah in jim pomaga pri njihovem glasbenem razvoju. Tokrat zbiramo za mladega violinista, ki se uspešno uveljavlja na državnih in mednarodnih glasbenih tekmovanjih. Želimo mu, da tako tudi nadaljuje in napreduje. V dobrodelnem kvizu nam bosta pomagala humorista Jernej Kogovšek in Niko Zagode, njima pa profesionalca iz kviza Male sive celice Pia Pernat in Jošt Gašperlin.


Veseli bomo podpore naših gledalcev s sporočilom DARILO5 na 1919.

16:45
V tokratni oddaji poročamo o dveh novostih glede nakupnega procesa avtomobilov. V vseh primerih je digitalen, pa naj gre za sestavljanje avta doma prek spleta in poznejši nakup v prodajnem salonu, ali pa celoten spletni nakup iz domačega naslanjača. Slednji je na razpolago tudi pri nakupu malega citroenovega amija, vozilca, ki med počasno vožnjo po conah 30 obrača glave, zato si ga je za svojo promocijo kupilo tudi podjetje z reševalnimi vozili. Zdaj iščejo način, kako bi na amija namestili avtomatski defibrilator.


Oddajo zaznamuje tudi šarm novega mercedesa razreda E, v katerem se skriva najmodernejša tehnologija. Piko na i pa sta dodala dva primera Audijevih okoljskih projektov; s prvim opozarjajo na onesnaževanje z izsuševanjem močvirij, Audijev slovenski eko-projekt pa je ponudil iz smeti izdelane luksuzne potovalne torbe.

19:30
Videotrak
20:00
Endurance: Race To The Pole; V dokumentarni seriji v treh delih se polarna raziskovalca Ben Fogle in Dwayne Fields odpravita na Antarktiko, da bi podoživela tekmo za osvojitev južnega tečaja, ki je potekala pred več kot stotimi leti. Pri tem uporabljata enako opremo in nosita enaka oblačila kot edvardijanski raziskovalci na začetku 20. stoletja.


3. del:

V tretjem delu gresta Ben Fogle in Dwayne Fields po poti druge Scottove odprave Terra Nova v letih 1910–1913. Tudi on se je tako kot Shackleton raje odločil za ponije kot pse. Toda tokrat na Antarktiki ni bil sam, z norveškim raziskovalcem Amundsenom je moral tekmovati, kdo bo prvi prišel na južni tečaj.


BEN FOGLE'S HEROES OF THE POLES / Velika Britanija / 2023 / Režija: Alexis Girardet.

21:00
At Our Neighbours Table (x.); Württemberg leži na jugozahodu zvezne dežele Baden Württemberg. Za območje je značilno valovito gričevje, številne reke in jezera. Zaradi bližine Bodenskega jezera pa je podnebje milo, in tu uspeva različno sadje. Siegbert Gerster je pustil službo v mestu in se z družino preselil na kmetijo staršev, kjer redi kokoši v prav posebni kokošji zadrugi. Njegova žena Manuela pripravlja tradicionalne švabske jedi, znanje pa želi prenesti na prihodnje rodove, zato piše knjigo receptov. Vsake toliko pridejo partnerji v zadrugi obiskat svoje kokoši, in takrat se posladkajo z Manuelinimi dobrotami. Bere Andrej Hofer.


ZU TISCH / Nemčija / 2019 / Avtorica: Stefanie Fleischmann.

21:30
Informativna oddaja Panorama vsak delovnik gledalcem ponuja svež pregled najzanimivejših dogodkov dneva v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke in analize, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
21:40
Informativna oddaja Znanost in tehnologija vsak četrtek ponuja gledalcem tedenski pregled najzanimivejših dogodkov in novic s področja znanosti in tehnologije ter prinaša poglobljene prispevke in analize, razmišljanja gostov in oglašanja novinarjev s terena.
21:55
Informativna oddaja Magnet vsak delovnik ponuja gledalcem svež pregled najzanimivejših dogodkov s področja zabavne kulture v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
22:05
Arabellion 10 Jahre Später / Arabellion 10 Years Later; Tunizijski poulični prodajalec Mohamed Buazizi se je 10. decembra 2010 iz obupa zažgal. Njegova usoda je podžgala na stotisoče večinoma mladih ljudi, da so začeli protestirati proti režimu. Protesti niso zgolj strmoglavili tunizijskega diktatorja Bena Alija, ampak so sprožili tudi vrsto vstaj, ki so pretresle arabski svet. Zdelo se je, da se začenja novo obdobje demokracije, ki so ga poimenovali arabska pomlad. Ljudje so upali, da se bodo končno znebili avtoritarne oblasti. Toda po desetletju že lahko opazimo streznitev. Povsod v arabskem svetu so se stari režimi obnovili, razplamtele so se državljanske vojne in veliko ljudi je zbežalo iz domovine. Vendar arabska pomlad ni bila zaman, saj pritisk na sprejetje reform še nikoli ni bil tolikšen. Dokumentarna serija v dveh delih ponuja izčrpen pregled dogajanja ter išče podobnosti med vstajami leta 2011 in zdajšnjimi nemiri v Libanonu in Iraku. O arabski pomladi pripovedujejo domačini, ki so jo izkusili na lastni koži. Kakšno je desetletje pozneje življenje v Tuniziji, Libiji, Libanonu in Egiptu?


ARABELLION - 10 JAHRE SPÄTER / ARABELLION - 10 YEARS LATER / Nemčija / 2021 / Režija: Michael Richter.

23:10
Poletni koncert v čudovitih grajskih vrtovih palače Schönbrunn na Dunaju je eden izmed najbolj priljubljenih glasbenih dogodkov na prostem na svetu. Park Schönbrunn je zaščiteno območje in je zvečer navadno zaprt, vrata vsako leto odpre za javnost le za eno noč – za poletni koncert Dunajskih filharmonikov, ki tam igrajo že vse od leta 2004. Tokrat je taktirka v rokah priznanega kanadskega dirigenta Yannicka Nézeta-Séguina, kot solistka pa se predstavlja slovita latvijska mezzosopranistka Elina Garanča. Na koncertu sta nastopila tudi oba slovenska člana Dunajskih filharmonikov, Petra Kovačič (violina) in Iztok Hrastnik (kontrabas).
00:40
Posnetek koncerta ansambla Tone Janša Long Way Quartet. Saksofonist, flavtist in skladatelj Tone Janša velja za legendo slovenskega jazza. Po študiju klasičnega in jazzovskega saksofona v Gradcu se je dodatno izpopolnjeval na glasbenem kolidžu Berklee v Bostonu in se pridružil Big bandu RTV Ljubljana, v katerem je deloval kot saksofonist. S svojim kvartetom Tone Janša Quartet je gostoval na najpomembnejših festivalih po Evropi in svetu. Tone Janša Long Way Quartet sestavljajo Lenart Krečič (saksofon), Renato Chicco (klavir), Phillipp Zarfl (kontrabas) in Drago Gajo (bobni).

Urednik oddaje Daniel Celarec, režiser Igor Zupe.

01:15
Videonoč